Bottas przedłużył kontrakt z Mercedesem

Bottas przedłużył kontrakt z Mercedesem Daimler

Zespół Formuły 1 Mercedesa ogłosił podpisanie nowego kontraktu z Valtterim Bottasem. Fin pozostanie w ekipie przynajmniej na sezon 2019, z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

„To wspaniała wiadomość, że będę się ścigać dla Mercedesa w 2019 roku” – powiedział Bottas. „Po spędzeniu całej zimowej przerwy na przygotowaniach, wykonałem w tym roku krok do przodu i wierzę, że mogę dać z siebie jeszcze więcej. Brakowało nam w tym roku szczęścia w wyścigach, ale zespół wie jak się spisuję, a nowy kontrakt to oznaka wiary we mnie oraz moje umiejętności za kierownicą”.

„Podoba mi się praca w zespole oraz z Lewisem. Dobrze się dogadujemy i mamy wspólny cel uzyskać właściwe wyniki dla Mercedesa. Mamy przed sobą poważną bitwę, zatem dobrze jest mieć wyjaśniony temat wspólnej przyszłości, bo możemy teraz skupić się na walce o tytuły mistrzowskie. Oczywiście chcę się spisać jak najlepiej, aby zespół nie miał żadnych wątpliwości czy przedłużyć kontrakt również na sezon 2020”.

Od czasu dołączenia do niemieckiego zespołu w 2017 roku, 28-latek odniósł trzy zwycięstwa i pięciokrotnie stawał na pole position. W ubiegłym roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a obecnie znajduje się na piątym miejscu i nie zdobył punktów w zaledwie dwóch tegorocznych wyścigach. Bottas pozostanie zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona, który podpisał swój nowy kontrakt w czwartek.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka