Hülkenberg z nowym turbo na Grand Prix Wielkiej Brytanii

Hülkenberg z nowym turbo na Grand Prix Wielkiej Brytanii Renault Sport Formula 1 Team

Dostawca jednostek napędowych Renault zareagował na defekt silnika w samochodzie Nico Hülkenberga podczas Grand Prix Austrii i zapowiedział wymianę elementu turbo przed zbliżającym się weekendem wyścigowym.

Niemiec z pewnością nie zaliczy wyścigu w Spielberg do udanych. Kierowca musiał wycofać się z rywalizacji po awarii jednostki napędowej w jego samochodzie. Zespół zareagował na ten defekt i zapowiedział wprowadzenie modyfikacji, aby zapewnić niezawodność systemu turbo. Producent ogłaszał już podobne plany po wyścigu w Chinach, który okazał się być pechowym tym razem dla Daniela Ricciardo. Po drugiej podobnej sytuacji ekipa Renault została zmuszona do szybkiego wprowadzenia ulepszeń w silnikach.

„To nie była nowa specyfikacja turbo – wprawdzie nowa jednostka napędowa, ale stara specyfikacja turbo” – tłumaczył Cyril Abiteboul. „Wiedzieliśmy, że istnieje ryzyko powtórki uszkodzeń takich jak u Daniela Ricciardo w Chinach. Turbo Nico jest zdecydowanie martwe, pozostałe komponenty zdają się być w porządku” – kontynuował Francuz.

Jeżeli dojdzie do zapowiadanych zmian, to Hülkenberg skorzysta z trzeciego komponentu turbo w tym sezonie, a przy kolejnej wymianie będzie musiał liczyć się z otrzymaniem kary.

Źródło: motorsport-total.com

 

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka