Red Bull będzie napędzany silnikami Hondy od 2019 roku

Red Bull będzie napędzany silnikami Hondy od 2019 roku Red Bull Racing

Po pojawieniu się plotek związanych z podjęciem przez zespół Red Bull Racing współpracy z Hondą, austriacki zespół oficjalnie potwierdził zmianę dostawcy silnika na lata 2019-2020.

„Rozpoczęcie wieloletniej współpracy z Hondą to początek ekscytującego okresu w historii zespołu Red Bull Racing” – powiedział szef ekipy Christian Horner. „Tego typu decyzje zawsze podejmowaliśmy bez uprzedzeń i mając na uwadze tylko jedno – to, że pozwoli nam to rywalizować na wyższym poziomie”.

„Po uważnym przeanalizowaniu opcji, jesteśmy przekonani że współpraca z Hondą to właściwy wybór. Jesteśmy pod wrażeniem postępów, jakich dokonali ostatnio wraz z naszym siostrzanym zespołem Toro Rosso, a ich ambicje są takie same jak nasze. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia współpracy i pogoni za sukcesami najwyższej wagi”.

Red Bull zakończy tym samym 12-letnią współpracę z Renault, która przyniosła 47 zwycięstw oraz osiem tytułów mistrzowskich – po cztery w klasyfikacji kierowców oraz konstruktorów.

Źródło: redbullracing.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka