Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Francji

Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Francji Getty Images / Red Bull Content Pool

Pirelli opublikowało dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na kolejną rundę tegorocznego sezonu Formuły 1 – Grand Prix Francji – która powraca do kalendarza mistrzostw po 10-letniej nieobecności.

Francuski producent na rundę w Le Castellet przywiezie opony miękkie, supermiękkie oraz ultramiękkie. Tym razem Mercedes i Ferrari zdecydowali się na bardzo podobny wybór. Cała czwórka kierowców z najlepszych ekip będzie miała do dyspozycji 9 kompletów najbardziej miękkiej mieszanki. Ponadto Sebastian Vettel oraz Lewis Hamilton mogą skorzystać z trzech zestawów supermiękkich opon oraz z jednego obowiązkowego kompletu miękkiego ogumienia.

Nieco bardziej konserwatywnie do Grand Prix Francji podszedł Red Bull, który zdecydował się wybrać 7 zestawów ultramiękkich opon, podobnie jak Toro Rosso, Haas oraz Fernando Alonso z McLarena. Z kolei spośród wszystkich ekip najbardziej agresywną strategię obrała ekipa Williams, przydzielając swoim kierowcom po 10 kompletów ogumienia oznaczonego fioletowym kolorem. To właśnie ten zespół miał najwięcej problemów ze zrozumieniem najbardziej miękkich opon przydzielanych na dany weekend wyścigowy.

Wyścig o Grand Prix Francji na torze Paul Ricard odbędzie 24 czerwca.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka