Wymiana jednostki napędowej Hondy w samochodzie Gasly’ego

Wymiana jednostki napędowej Hondy w samochodzie Gasly’ego Getty Images / Red Bull Content Pool

Honda potwierdziła, że przed wyścigiem o Grand Prix Kanady zostanie wymieniona jednostka napędowa w samochodzie Pierre Gasly’ego, który tym samym otrzyma karę cofnięcia na polach startowych.

Gasly wykorzystał już maksymalny limit alokacji na ten sezon dla wszystkich sześciu komponentów jednostki napędowej: w aucie Francuza pojawiły się już 3 silniki spalinowe, turbosprężarki i MGU-H, jak również dwa MGU-K, baterie i elektroniki sterujące.

Wczoraj podczas trzeciej sesji treningowej Honda odkryła spadek mocy w jednostce napędowej o nowej specyfikacji, wymuszając powrót do starego silnika przed kwalifikacjami. Francuz nie był jednak w stanie awansować do Q2.

„Po powrocie do starszej [jednostki napędowej] w samochodzie Gasly’ego przed kwalifikacjami, dokonujemy jej wymiany na kolejny silnik przed dzisiejszym wyścigiem. Zespół oparł swoją decyzję na podstawie jego [dotychczasowej] pozycji startowej i planach dotyczących przyszłej alokacji [silników]. Kary oznaczają, że wystartuje on z końca stawki” – poinformowała Honda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: racefans.net

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka