FIA podwyższy standardy bezpieczeństwa kasków F1

FIA podwyższy standardy bezpieczeństwa kasków F1 FIA

Podczas zorganizowanej w Manili konferencji sportowej FIA, zaprezentowany został nowy standard bezpieczeństwa kasków FIA 8860-2018, który od przyszłego roku będzie obowiązkowy u kierowców F1.

„Najwyższej klasy kaski już teraz są najbezpieczniejsze na świecie, ale nowy standard wniesie je na jeszcze wyższy poziom” – powiedział dyrektor ds. sportu Laurent Mekies. „To ważne, abyśmy kontynuowali postęp i badania w kwestii bezpieczeństwa i dlatego zobligowaliśmy producentów do zastosowania się do bardziej rygorystycznych wymagań”.

W pracach nad standardem uczestniczyli czołowi producenci Stilo, Bell Racing, Schuberth i Arai. Górna krawędź wizjera została obniżona o 10 mm, aby zapewnić lepszą ochronę na uderzenia, boczne strefy energochłonne zostały powiększone, a skorupa pasku musi zostać wykonana z zaawansowanych kompozytów, aby zapewnić ochronę przed zgniataniem i przebiciem. Ponadto, zaostrzone zostały procedury testowe.

Źródło: fia.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka