Trzy strefy DRS w Kanadzie

Trzy strefy DRS w Kanadzie Getty Images / Red Bull Content Pool

FIA potwierdziła, że podczas zbliżającego się Grand Prix Kanady kierowcy będą mogli skorzystać z trzech stref DRS.

Jak można zauważyć na oficjalnej mapie toru imienia Gillesa Villeneuve’a, pojawiła się nowa strefa DRS pomiędzy zakrętami 7 i 8, zaś jej punkt aktywacji został umieszczony na wyjściu z zakrętu 5. Trzecia strefa jest dodatkiem do istniejących już dwóch – pierwsza z nich znajduje się na prostej startowej, a druga na długiej prostej pomiędzy zakrętami 12 i 13.

To drugi raz, kiedy podjęto decyzję o utworzeniu dodatkowej strefy DRS - wcześniej FIA zdecydowała się na taki ruch w Australii. Dodatkowo na innych torach zwiększono długość istniejących już stref.

Planowane zmiany aerodynamiczne na sezon 2019 mają sprawić, że system DRS stanie się jeszcze bardziej efektywny, jednak to może oznaczać, że strefy mogą zostać skrócone. Dyrektor do spraw sportów motorowych Formuły 1 Ross Brawn stwierdził wcześniej, że jego celem jest całkowite pozbycie się DRS w przyszłości, kiedy tylko zostanie znalezione rozwiązanie pozwalające na to, że samochody będą mogły jechać bliżej siebie.

Źródło: racefans.net

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka