Debiut hipermiękkich opon w Monako

Debiut hipermiękkich opon w Monako Andy Hone/LAT/Pirelli

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżający się weekend wyścigowy w Monako. Najczęściej wybieranym rodzajem mieszanki była opona hipermiękka, która zadebiutuje na ulicach Monte Carlo.

Ogumienie hipermiękkie zostało wprowadzone na początku tego sezonu jako nowy, najbardziej miękki rodzaj opon, który po raz pierwszy zostanie wykorzystany podczas rywalizacji w Monako. Mimo swojego stopnia twardości, zespoły przede wszystkim preferowały właśnie tę mieszankę.

Spośród całej stawki na najbardziej agresywną strategię zdecydowały się zespoły Red Bull Racing, Renault oraz Williams, których kierowcy będą mieć do dyspozycji maksymalną liczbę 11 kompletów hipermiękkich opon. To oznacza, że na cały weekend wyścigowy pozostanie im tylko po jednym zestawie ultramiękkiego i supermiękkiego ogumienia.

Z koeli kierowcy Mercedesa będą mogli skorzystać z 9, a zawodnicy Ferrari z 10 kompletów opon oznaczonych różowym kolorem. Valtteri Bottas oraz Romain Grosjean będą mieć do dyspozycji najwięcej, bo 3 zestawy ultramiękkiej mieszanki, zaś Lewisowi Hamiltonowi, Kevinowi Magnussenowi, Fernando Alonso, Stoffelowi Vandoorne oraz Marcusowi Ericssonowi przypadną po 2 komplety supermiękkiego ogumienia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka