Grosjean z karą cofnięcia na starcie Grand Prix Monako

Grosjean z karą cofnięcia na starcie Grand Prix Monako Haas F1 Team

Romain Grosjean otrzymał karę przesunięcia na starcie wyścigu o Grand Prix Monako o trzy pozycje w dół za spowodowanie kolizji na pierwszym okrążeniu rywalizacji w Barcelonie.

Na samym początku wyścigu na Circuit de Barcelona-Catalunya Francuz jadąc po zewnętrznej trzeciego zakrętu całkowicie utracił panowanie nad swoim Haasem, obracając się i powracając na linię wyścigową. Na tym incydencie ucierpieli Nico Hülkenberg oraz Pierre Gasly, którzy uderzyli w samochód Grosjeana i – podobnie jak Francuz – również przedwcześnie zakończyli swój udział w wyścigu.

Zgodnie z wydanym oświadczeniem sędziów, kierowca Haasa tłumaczył, że jego zdaniem pęd jego samochodu w momencie utraty panowania miał pozwolić mu na powrót na środek toru, przez co podjął decyzję o wciśnięciu pedału gazu. Grosjean dodał również, że manewrem przekroczenia toru starał się ominąć samochody jadące z tyłu i jego zdaniem to była najlepsza opcja.

Sędziowie po wysłuchaniu kierowcy i przeanalizowaniu zgromadzonego materiału wideo podjęli decyzję o nałożeniu na Francuza kary cofnięcia na polach startowych o 3 pozycje przed wyścigiem o Grand Prix Monako, dodatkowo doliczając do jego superlicencji dwa punkty karne. W tym momencie Grosjean ma łącznie zgromadzonych pięć oczek.

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka