Całkowita wymiana jednostki napędowej w samochodzie Hartleya

Całkowita wymiana jednostki napędowej w samochodzie Hartleya Getty Images / Red Bull Content Pool

Toro Rosso wymieniło wszystkie komponenty jednostki napędowej Hondy w samochodzie Brendona Hartleya przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii po wypadku Nowozelandczyka z trzeciego treningu.

W FP3 Hartley utracił panowanie nad samochodem, rozbijając jego tył o okalające tor bariery. Zniszczenia okazały się być na tyle poważne, że Toro Rosso nie było w stanie naprawić pojazdu na kwalifikacje. FIA na wniosek zespołu dopuściła Hartleya do wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, jednak kierowca ekipy z Faenzy przystąpi do niego z całkowicie nową jednostką napędową Hondy, jak również nową skrzynią biegów.

Wymiana komponentów silnika wiąże się z tym, że Hartley znajduje się na granicy otrzymania kar. Przypomnijmy, że w Australii w jego samochodzie doszło do awarii MGU-H oraz turbosprężarki, przez co przed rywalizacją w Hiszpanii Honda wykorzystała już trzecie i zarazem ostatnie komponenty nieobjęte jeszcze karami. W przypadku konieczności kolejnej wymiany, na Nowozelandczyka zostanie nałożona kara na polach startowych.

Zgodnie z przepisami, przy wykorzystaniu pierwszego elementu nowej jednostki napędowej kierowca otrzymuje karę cofnięcia o 10 pól oraz o kolejne 5 za każdą nową część z tego bloku silnika.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka