Ferrari wymieni silnik w samochodzie Räikkönena

Ferrari wymieni silnik w samochodzie Räikkönena Ferrari

Zespół Ferrari umieści nowe elementy układu napędowego w aucie Kimiego Räikkönena, po tym jak Fin napotkał na problem podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Hiszpanii Formuły 1.

Były mistrz świata był zmuszony zjechać do boksów w połowie sesji, krótko po tym jak z jego samochodu wydobył się dym. Zespół postanowił wymienić silnik spalinowy turbosprężarkę oraz moduł odzyskiwania energii cieplnej MGU-H.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy wymienione elementy zostały uszkodzone, czy po ich dokładnym sprawdzeniu zostaną z powrotem umieszczone w alokacji.

„W pewnym momencie mieliśmy problem i powiedziano mi, abym zatrzymał samochód” – komentował Räikkönen. „Nadal nie wiemy, co się wydarzyło, ale to ustalimy. Wieczorem czeka nas wiele pracy nad analizą danych i zrozumieniem sytuacji. Jutro rano pewnie będziemy mieli lepszy pogląd na  układ sił. Jestem przekonany, że różnice będą niewielkie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka