Hubert podopiecznym ekipy Renault

Hubert podopiecznym ekipy Renault Renault Sport

Kierowca GP3 Anthoine Hubert od weekendu w Hiszpanii będzie podopiecznym zespołu Formuły 1 Renault. 21-latek będzie promować swojego pracodawcę na kasku, kombinezonie oraz samochodzie.

Występy Francuza będą uważnie obserwowane przez ekipę, a program ma na celu wyłonienie najlepszych kandydatów do fotela w Formule 1 – ci zostaną poddani testowi w symulatorze oraz próbom wysiłkowym, a ich wyniki zostaną ocenione przez opiekunów akademii Renault Sport.

W swoim pierwszym sezonie w GP3, Hubert zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej GP3 i czterokrotnie stawał na podium. Przyczynił się też do triumfu ART Grand Prix w klasyfikacji zespołowej. 

„Nie mam słów na opisanie tego jak wspaniale być podopiecznym Renault” – powiedział. „To nie tylko jeden z największych światowych producentów, ale też firma z bogatą historią w Formule 1 i nie ma żadnych wątpliwości, że jeszcze wiele przed nimi. Reprezentowanie barw Renault napawa mnie dumą. Teraz najbardziej zależy mi na wykorzystaniu otrzymanej szansy, aby wdrapać się na szczyt wyścigowej drabinki”

Źródło: renaultsport.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka