Przegłosowano pomysł organizacji Grand Prix Miami

Przegłosowano pomysł organizacji Grand Prix Miami FIA Formula E

Rada Miejska Miami jednogłośnie przyjęła ustawę, która pozwoli na podjęcie dalszych kroków w kierunku organizacji Grand Prix Formuły 1 na ulicach centrum. Wyścig miałby się odbywać od przyszłego roku, w ramach 10-letniej umowy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wstępnego zatwierdzenia idei organizacji wyścigu przez Radę Miejską oraz Komisję ds. rozwoju ekonomicznego oraz turystyki” – powiedział dyrektor ds. komercyjnych F1 Sean Bratches. „Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek drogi do celu i natychmiast rozpoczniemy współpracę z miastem oraz lokalnymi organizacjami w celu uzyskania ostatecznego porozumienia”.

„To wspaniała okazja, aby najwspanialszy wyścigowy spektakl zawitał do jednego z najsłynniejszych miast świata i jesteśmy zachwyceni tym, że ta droga się rozpoczęła”.

Przed tegorocznym Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Austin odbędzie się festiwal F1 w Miami, z kolei sam wyścig miałby mieć miejsce w październiku przyszłego roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka