Protest Williamsa odrzucony

Protest Williamsa odrzucony Williams Racing

Team Williams wystosował protest dotyczący nałożenia kary przesunięcia o trzy pozycje do kolejnego wyścigu dla ich kierowcy Siergieja Sirotkina, który wjechał w tył samochodu Sergio Péreza podczas ubiegłego wyścigu w Baku.

Do niebezpiecznego incydentu doszło na pierwszym okrążeniu niedzielnego wyścigu w Baku. Sirotkin uderzył w tył samochodu Péreza, co zmusiło Meksykanina do nieplanowanego zjazdu do boksów. Sędziowie uznali, że Rosjanin ponosi pełną odpowiedzialność za kolizję i po wyścigu nałożyli na niego karę przesunięcia o trzy pola do Grand Prix Hiszpanii. Zespół Williams nie zgodził się z takim wymiarem kary i wystosował protest do komisji z prośbą o jej złagodzenie.

Sędziowie ponownie przyjrzeli się zajściu i nie zmienili zdania o wielkości kary dla Sirotkina. Ponadto Williams poprosił o ponowne rozpatrzenie incydentu pomiędzy Kevinem Magnussenem a Pierrem Gaslym, za który doliczenie 10 sekund do swojego rezultatu otrzymał Duńczyk. Oprócz tego Williams ubiegał się także o przyjrzenie się zajściu pomiędzy Estebanem Oconem a Kimim Raikkönenem na początku wyścigu.

Na tym pismo zespołu się nie skończyło. Kolejną prośbą była analiza zjazdu Fernando Alonso do boksów. Hiszpan przejechał bowiem długi odcinek uszkodzonym McLarenem, za co nie otrzymał kary. We wszystkich powyższych przypadkach komisja odpowiedziała jednoznacznie: „Stewardzi stwierdzili, że nie dostarczono im żadnych nowych materiałów dowodowych w przypadku wymienionych sytuacji”.

Źródło: auto-motor-und-sport.de

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka