Akademia Młodych Kierowców Rosberga

Akademia Młodych Kierowców Rosberga Daimler

Były kierowca Formuły 1 i były mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2016, Nico Rosberg, poinformował o założeniu przez siebie Akademii Młodych Kierowców.

Odejście z Formuły 1 nie wiązało się dla Rosberga z całkowitym pozostawieniem motosportu. Niemiec nadal był zaangażowany w karierę m.in. Roberta Kubicy, którego menedżerem został w 2017 roku (chociaż ich współpraca zostanie ograniczona), a także pełnił rolę eksperta w transmisjach telewizyjnych z Grand Prix Sky oraz RTL.

Rosberg Young Drivers Academy została założona we współpracy z Dino Chiesa, czyli szefem zespołu kartingowego, w którym jeździł na początku swojej kariery niemiecki mistrz świata z sezonu 2016. Należy zaznaczyć, że to właśnie od tego momentu zaczęła się rywalizacja Rosberga i Lewisa Hamiltona, których w zespole miał Chiesa i którzy w 2000 roku stoczyli walkę o zwycięstwo, które maksymalną zdobyczą punktową wygrał Brytyjczyk.

Celem przedsięwzięcia Akademia Młodych Kierowców Rosberga jest wyszukiwanie najbardziej utalentowanych młodych kierowców oraz prowadzenie ich przez kolejne szczeble kariery. Ich praca już się rozpoczęła, a po pierwszych zdjęciach opublikowanych przez Rosberga widać, że założyciele mają już na oku pierwsze motoryzacyjne talenty. Efekty ich pracy zobaczymy pewnie w niedługim czasie.

Źródło: formel1.de

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka