Uzgodniono przepisy F1 na sezon 2019

Uzgodniono przepisy F1 na sezon 2019 Daimler

We wtorek w Paryżu doszło do spotkania pomiędzy prezydentem FIA Jeanem Todtem, szefem Formuły 1 Chasem Careyem, Grupą Strategiczną F1 oraz Komisją F1, którego celem była dyskusja na temat przyszłych przepisów F1.

Spotkanie zostało uznane za konstruktywne, a w jego trakcie uzgodnione zostały zmiany w przepisach na sezon 2019, które zostaną teraz przedstawione do zatwierdzenia przez Światową Radę Sportów Motorowych:

  • Alokacja paliwa zostanie zwiększona ze 105 do 110 kg na wyścig, celem umożliwienia wykorzystania pełnej mocy przez cały dystans,
  • Kierowca wraz z fotelem będzie musiał ważyć 80 kg, aby lżejsi kierowcy nie mieli przewagi związanej ze swobodnym umieszczeniem balastu,
  • Wszyscy kierowcy będą musieli korzystać z rękawiczek wyposażonych w telemetrię biometryczną.

Podczas spotkania podjęto także temat potencjalnych zmian w aerodynamice samochodów, jakie miałyby zwiększyć szansę na wyprzedzanie – dyskusja na ten temat nadal trwa, podobnie jak badania przeprowadzane w tej sprawie przez FIA. Ewentualne decyzje muszą zostać podjęte do końca kwietnia.

Poza tym, FIA przedstawiła propozycję układu napędowego na sezon 2021. Pokrywa się ona z dotychczasowymi założeniami – w użyciu pozostaną hybrydowe jednostki 1.6 V6 turbo, lecz pozbawione modułu odzyskiwania energii cieplnej MGU-H. Federacja liczy na ukończenie prac nad tymi regulacjami do końca maja.

Źródło: fia.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka