Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Azerbejdżanu

Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Azerbejdżanu Pirelli

Włoski dostawca opon do Formuły 1 – firma Pirelli – opublikował dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na kolejny wyścig tegorocznego sezonu - Grand Prix Azerbejdżanu.

Na rundę na ulicach Baku Pirelli przywiezie opony miękkie, supermiękkie i ultramiękkie. Tym samym nastąpił powrót przygotowania trzech kolejnych mieszanek różniących się o jeden stopień; w Chinach włoski producent nie skorzystał z supermiękkiego ogumienia, przygotowując wówczas opony pośrednie, miękkie i ultramiękkie.

Wśród czołowych zespołów można zauważyć niewielką różnicę w doborze poszczególnym rodzajów opon. Kierowcy Mercedesa w czasie weekendu wyścigowego będą mogli skorzystać z 9 kompletów ultramiękkiego ogumienia, zaś zawodnicy Ferrari – z 10. Na najbardziej konserwatywną strategię w gronie najlepszych zespołów zdecydował się Red Bull, którego kierowy będą mogli skorzystać z 8 kompletów tej mieszanki.

Lewis Hamilton będzie miał dodatkowo po dwa zestawy opon miękkich i supermiękkich, zaś jego zespołowy kolega Valtteri Bottas, z trzech kompletów supermiękkiego ogumienia i jednego zestawu mieszanki miękkiej. Podobna dysproporcja dwóch najtwardszych dostępnych rodzajów opon zauważalny jest również w przypadku Ferrari.

W całej stawce na najbardziej konserwatywny dobór opon zdecydował się Renault, którego kierowcy będą mieli do dyspozycji 8 zestawów najbardziej miękkiej mieszanki. Podobnie jak Ferrari, również kierowcy Saubera oraz Stoffel Vandoorne z McLarena będą mogli skorzystać z 10 kompletów ultramiękkich opon.

Wyścig o Grand Prix Azerbejdżanu rozpocznie się 29 kwietnia o godzinie 14:10.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka