Hamilton z karą cofnięcia na starcie Grand Prix Bahrajnu

Hamilton z karą cofnięcia na starcie Grand Prix Bahrajnu Daimler

Lewis Hamilton zostanie cofnięty na starcie niedzielnego wyścigu o Grand Prix Bahrajnu o pięć pól startowych z powodu konieczności wymiany skrzyni biegów w jego samochodzie.

Po dwóch piątkowych sesjach treningowych FIA ujawniła, że od sobotniej części wyścigowego weekendu w Bahrajnie w W09 prowadzonym przez Lewisa Hamiltona zamontowana zostanie nowa skrzynia biegów. Ze względu na przepisy, które mówią, że jedna przekładnia musi wytrzymać co najmniej sześć wyścigów z rzędu, Brytyjczyk otrzyma karę przesunięcia na starcie niedzielnego wyścigu o pięć pozycji.

W samochodzie jego zespołowego kolegi Valtteriego Bottasa również znajduje się nowa skrzynia biegów, jednak Fin otrzymał już karę za nieregulaminową wymianę tego komponentu w Australii, gdzie podczas kwalifikacji kierowca Mercedesa rozbił swój samochód.

Mercedes potwierdził, że wymiana w samochodzie Hamiltona była konieczna ze względu na wyciek do którego doszło podczas wyścigu o Grand Prix Australii. Mistrzowski zespół dodał, że kierowca miał sporo szczęścia mogąc ukończyć rywalizację na otwarcie sezonu. Aktualny mistrz świata zajął drugie miejsce na torze Albert Park po tym, jak Sebastian Vettel był w stanie objąć prowadzenie zjeżdżając na jedyną wymianę opon podczas okresu wirtualnego samochodu bezpieczeństwa i dowożąc zwycięstwo do mety.

Piątkowe treningi w Bahrajnie dodatkowo pokazały mocną dyspozycję samochodów Ferrari, co oznacza, że Hamilton będzie miał dodatkowo utrudnione zadanie minimalizacji strat w kwestii punktów w klasyfikacji mistrzostw.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka