F1 uruchomi własną platformę streamingową

F1 uruchomi własną platformę streamingową

Właściciele Formuły 1 poinformowali we wtorek o zamiarze uruchomienia własnej platformy internetowej, która umożliwi oglądanie wyścigów na żywo. W środę opublikowano natomiast informację, że usługa będzie dostępna w Polsce.

Nowa platforma o nazwie F1 TV będzie największą inwestycją serii w rozwój usług cyfrowych. Zapewni ona dostęp do relacji na żywo bez reklam ze wszystkich sesji Formuły 1 oraz wyścigów serii towarzyszących. Ponadto, fani otrzymają dostęp do kamer pokładowych i przekazów radiowych wszystkich kierowców.

„Wraz z uruchomieniem F1 TV, rozpoczynamy nowy rozdział naszej transformacji cyfrowej” – powiedział dyrektor ds. cyfrowych F1 Frank Arthofer. „Nasz produkt jest jasno adresowany do najbardziej zagorzałej grupy fanów, o których nie możemy zapominać w naszych staraniach dotarcia do nowych widzów”.

„Nasz cel jest prosty – dostarczyć najlepszą tego typu usługę na świecie i zapewnić możliwie najlepszy dostęp do relacji z rund grand prix. Nasz zespół skupia się nie tylko na zbudowaniu jak najlepszej usługi, ale również jej rozwoju w dalekiej perspektywie”.

Oficjalne oświadczenie nie precyzuje, kiedy nowa usługa stanie się dostępna, mówiąc jedynie o „początku sezonu 2018”. Komentarz będzie dostępny w czterech językach – angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Początkowo dostęp będzie możliwy jedynie poprzez przeglądarkę internetową, a w dalszej kolejności również poprzez aplikacje na urządzenia mobilne oraz telewizory i przystawki cyfrowe.

Choć początkowo wśród około 20 krajów z dostępem do usługi nie miało być Polski, w środę Liberty Media opublikowało nową, znacznie dłuższą listę, na której Polska została umieszczona. Najwyższy pakiet F1 TV Pro, mający zapewniać możliwości personalizacji, będzie wyceniony na 8-12 dolarów miesięcznie – dostępna będzie również opcja płatności z góry za cały sezon, której cena będzie dostosowana do konkretnego rynku.

Tańszy pakiet F1 TV Access nie będzie zapewniać dostępu do relacji na żywo, a jedynie do live timingu oraz dostępu na żądanie do obszernych skrótów wszystkich sesji oraz materiałów archiwalnych.

Źródło: formula1.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka