Czy testy w Barcelonie zostaną przedłużone?

Czy testy w Barcelonie zostaną przedłużone? Scuderia Ferrari

Czołowe zespoły Formuły 1 chciałyby, aby zimowe testy zostały przedłużone o jeden dzień i potrwały do piątku, nawet kosztem środy. Powodem jest mająca się pogorszyć pogoda w Barcelonie.

Druga część dzisiejszych testów zaskoczyła zespoły niską temperaturą oraz opadami deszczu. Jeśli wierzyć prognozom, to w środę warunki atmosferyczne powinny być jeszcze gorsze – oprócz opadów deszczu na torze może pojawić się także śnieg. Aby zapobiec niemiarodajnym testom, czołowe zespoły planują rozmowy z osobami decyzyjnymi w celu przedłużenia testów o jeden dzień, do piątku, najlepiej kosztem środowych jazd.

Regulamin przewiduje osiem dni testowych przed rozpoczęciem nowego sezonu Formuły 1. Gdyby wszystkie zespoły zgodziły się na zastąpienie środowego testu piątkowym, to decyzja i tak będzie zależeć od Liberty Media. Rozstrzygnięcie o zmianie powinno zostać podane do publicznej wiadomości najpóźniej jutro popołudniu. „Mamy tylko osiem dni testowych przed inauguracją sezonu, liczy się każda godzina. Gdybyśmy zimą testowali w Bahrajnie, a nie w Barcelonie, to nie byłoby problemu” – słychać było dziś w alei serwisowej.

Źródło: autobild.de

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka