Rowland dołącza do Williamsa

Rowland dołącza do Williamsa FIA Formula 2

Zespół Williams poinformował o zaangażowaniu Olivera Rowlanda na stanowisko młodego kierowcy w sezonie 2018 Formuły 1. Brytyjczyk poprowadzi samochód FW41 podczas testów młodych kierowców, a także będzie pracować na symulatorze.

Rowland zajął trzecie miejsce w ubiegłorocznej Formule 2, gdzie odniósł dwa zwycięstwa i dziesięciokrotnie stawał na podium. Jego głównym programem na nadchodzący sezon będą starty w klasie LMP1 Długodystansowych Mistrzostw Świata wraz z zespołem TRSM Racing.

„Jestem niezmiernie dumny z dołączenia do zespołu Williams jako oficjalny młody kierowca” – powiedział Rowland. „Praca w Formule 1 zawsze była moją ambicją i jestem podekscytowany jej rozpoczęciem w Williamsie. Ten zespół zawsze dawał młodym kierowcom szansę rozwoju, zatem muszę zrobić dobre wrażenie i wykorzystać okazję do dalszego rozwoju”.

„Mam nadzieję, że moja ciężka praca w symulatorze oraz podczas testów zrobi wrażenie na ekipie. Będzie to z pewnością ekscytujące wyzwanie. Chciałbym pomóc Williamsowi w zmniejszaniu straty do czołówki w sezonie 2018”.

Źródło: williamsf1.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka