Aitken kierowcą rezerwowym Renault

Aitken kierowcą rezerwowym Renault Renault Sport

Zespół Renault ogłosił swojego kierowcę rezerwowego na sezon 2018. Będzie nim 22-letni Jack Aitken.

Młody Brytyjczyk ma za sobą dwa pełne sezony w GP3. Ostatni rok zakończył na drugim miejscu – zaraz za swoim kolegą z zespołu Georgem Russellem. Obaj będą się ścigać w Formule 2 w nadchodzących sezonie.

Dyrektor zarządzający Renault Cyril Abiteboul nie szczędził dobrych słów w kierunku 22-latka i cieszy się, że będzie on członkiem jego zespołu: „Jack był wychowywany w Akademii Sportowej Renault, więc mogliśmy zaobserwować, jak się rozwijał w ostatnich latach. Oczywiste jest, że to utalentowany młody kierowca, który jest gotowy na okazję, jaką ma teraz przed sobą tj. ścigać się w Formule 2 i wypełniać swoje zadania w Formule 1. Ma on doskonałe środowisko dookoła, by osiągać swoje cele”.

Taki, a nawet większy przydział obowiązków ma również inny kierowca. Ubiegłoroczny zawodnik, który zdobył drugiej miejsce w F2 Artiom Markiełow został wybrany na kierowcę rozwojowego i testowego Renault. Rosjanin będzie dzielić swoje obowiązki pomiędzy F2, a prace związane z symulatorem w fabryce francuskiej firmy w Enstone.

Źródło: motorsport.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka