Renault zaprezentowało model R.S. 18

Renault zaprezentowało model R.S. 18 Renault Sport

Fabryczny zespół Renault zaprezentował swój samochód na sezon 2018 Formuły 1 – model R.S. 18. To trzeci pojazd ekipy z Enstone od czasu powrotu do serii w 2016 roku. Kierowcami pozostaną Nico Hülkenberg oraz Carlos Sainz Jr.

„Naszym głównym celem jest kontynuowanie pięcia się w górę tabeli” – powiedział szef zespołu Cyril Abiteboul. „Chcemy wykazać postęp w każdej dziedzinie – układu napędowego, podwozia oraz kierowców. Wszystko musi zostać poprawione i musimy dalej rosnąć. Istnieje wiele wyznaczników tego postępu, jak nasza strata do liderów, czy to z kim będziemy bezpośrednio rywalizować na torze”.

„Mamy wszelkie powody, aby podchodzić do tego sezonu z optymizmem, w tym dwóch ambitnych i utalentowanych kierowców. W zeszłym roku Nico wniósł potrzebne dam doświadczenie, wiedzę i zdolności przywódcze. Carlos dołączył w końcówce sezonu, przynosząc powiew świeżości, a także zdobył punkty pomocne nam w walce o miejsca w klasyfikacji konstruktorów”.

30-letni Hülkenberg pozostanie we francuskiej ekipie na swój drugi z kolei sezon: „Kiedy odwiedziłem fabrykę w Enstone i przyglądałem się pracy nad nowym modelem, zacząłem z entuzjazmem myśleć o nadchodzącym sezonie. Pozytywne wieści z Vichy na temat prac nad układem napędowym tylko mnie w tym utwierdziły. Jestem optymistą. Znajdujemy się w dobrej sytuacji i mogliśmy bazować na silnych fundamentach z ubiegłego sezonu. Chciałbym już zasiąść za kierownicą”.

Sainz dodał: „Głównym celem dla mnie jak i całego zespołu jest z pewnością wykonanie kroku naprzód. Trudno przewidzieć, jak duży będzie to krok, ale wszyscy ciężko pracowaliśmy przez zimę i jestem przekonany, że czeka nas ekscytujący sezon”.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka