Sauber zaprezentował model C37

Sauber zaprezentował model C37 Sauber F1 Team

Zespół Sauber zaprezentował swój samochód na sezon 2018 Formuły 1 – model C37. Szwajcarską ekipę reprezentować będą Marcus Ericsson oraz tegoroczny debiutant Charles Leclerc.

„Nie mogę doczekać się sezonu 2018 oraz tego, by zobaczyć Marcusa i Charlesa na torze” – powiedział szef zespołu Frédéric Vasseur. „Włożyliśmy wiele wysiłku i ciężkiej pracy w model C37 i wspaniale jest go dzisiaj zaprezentować. Nasz cel na ten rok jest jasny – musimy zmniejszyć naszą stratę do reszty stawki i poprawiać nasze osiągi na przestrzeni sezonu”.

„Jestem przekonany, że mamy doskonały skład kierowców – doświadczonego zawodnika oraz obiecującego debiutanta. Marcus rozpocznie z nami swój czwarty sezon. Jest wartościową częścią ekipy i skorzystamy na jego doświadczeniu oraz precyzyjnych informacjach zwrotnych. Jeśli chodzi o Charlesa, udowodnił swój talent w niższych kategoriach i zasługuje na swoje miejsce w Formule 1”.

Dzięki odnowieniu współpracy z Ferrari, zespół będzie wykorzystywać jednostki napędowe w aktualnej specyfikacji. Ponadto, tytularnym sponsorem ekipy została inna marka koncernu FCA Alfa Romeo. Model C37 wyjedzie na tor po raz pierwszy w poniedziałek, podczas testów na torze w Barcelonie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Saubera

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka