Williams zaprezentował model FW41

Williams zaprezentował model FW41 Williams Racing

Zespół Williams zaprezentował w Londynie swój samochód na sezon 2018 Formuły 1 – model FW41. To pierwszy pojazd, który powstał pod nadzorem powracającego do ekipy Paddy’ego Lowe’a oraz nowego szefa działu aerodynamiki Dirka de Beera.

Nowy samochód po raz pierwszy wyjedzie na tor w pierwszy dzień przedsezonowych testów w Barcelonie 26 lutego. W zespole na swój drugi sezon pozostał Lance Stroll, do którego dołączył tegoroczny debiutant Siergiej Sirotkin. Rolę trzeciego kierowcy pełnić będzie Robert Kubica.

„To ekscytujące pokazać po raz pierwszy model FW41” – powiedział Lowe. „To efekt wspaniałej pracy zespołowej w wielu obszarach, jak projektowanie aerodynamiczne, dynamika pojazdów, inżynieria wyścigowa i systemów”.

„Auto ma wiele nowych funkcji, z których większość nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Jeśli chodzi o karoserię, zespół wybrał zupełnie inny koncept aerodynamiczny, co pozwoliło osiągnąć znaczący postęp w tej dziedzinie. Wszystkie samochody F1 są do pewnego stopnia ewolucją poprzednich, ale FW41 zrywa z niektórymi kierunkami rozwoju”.

„Zaczynamy obserwować nowe podejście do współpracy pomiędzy działami projektu i aerodynamiki, w celu osiągnięcia najlepszego możliwego rezultatu. Osiągi aerodynamiczne, wytrzymałość strukturalna i dążenie do jak najmniejszej masy to trzy rzeczy, które trzeba pogodzić przy procesie tworzenia samochodu F1. To, w połączeniu z pewnymi radykalnymi zmianami w ułożeniu komponentów układu napędowego Mercedesa, doprowadziło nas do tego, co dzisiaj prezentujemy”.

„Mamy nadzieję, że nowy samochód będzie stanowić postęp w stosunku do ubiegłorocznego modelu. Cały pion techniczny pokłada także duże nadzieje w naszych dwóch utalentowanych kierowcach Lance’u i Siergieju oraz Robercie jako kierowcy rezerwowym i rozwojowym”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williamsa

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka