Haas zaprezentował model VF-18

Haas zaprezentował model VF-18 Haas F1 Team

Zespół Formuły 1 Haas jako pierwszy zaprezentował swój samochód na sezon 2018 – model VF-18. Ilustracje pojazdu zostały opublikowane na stronie internetowej ekipy.

Model VF-18 to trzeci samochód ekipy, będący ewolucją ubiegłorocznego modelu VF-17. Podobnie jak poprzednie auta amerykańskiego zespołu, będzie on napędzany silnikami Ferrari. Nazwa „VF” stanowi hołd dla firmy Haas Automation, założonej przez właściciela ekipy Gene’a Haasa, i pierwszej obrabiarki maszynowej o nazwie „VF-1”.

„Widząc, co możemy osiągnąć w Formule 1, ludzie wierzą że Haas Automation buduje światowej klasy narzędzia. Uczestnictwo w F1 dodaje wiarygodności, której nie da się osiągnąć poprzez tradycyjną reklamę” – powiedział Haas. „Wyeliminowaliśmy wiele naszych słabych punktów i skupiliśmy się na tym, co przybliży nas do czołowych zespołów”.

Szef zespołu Günther Steiner dodał: „Największą zmianą jest dodanie elementu Halo – wymagało to zrozumienia związanej z tym aerodynamiki, a projektanci mieli trudne zadanie przygotować podwozie zdolne do przetrwania zaostrzonych testów zderzeniowych. Minimalna waga samochodu została zwiększona, a środek ciężkości podniesiony – wszystkich dotyczy to jednak w tym samym stopniu”.

„Poza tym, przepisy były dość stabilne i nasz nowy samochód stanowi ewolucję poprzedniego. Celem nie była rewolucja, a dopracowanie. Odjęliśmy możliwie jak najwięcej masy, aby móc jeździć z większym balastem i dzięki temu przenieść masę tam, gdzie tego chcemy”.

Kierowcami ekipy pozostaną Romain Grosjean i Kevin Magnussen.

Źródło: haasf1team.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka