McLaren we współpracy z Dell

McLaren we współpracy z Dell McLaren

Niedaleko pada Formuła 1 od… branży komputerowej. Amerykańska korporacja Dell rozpoczyna wieloletnią współpracę ze stajnią McLaren.

McLaren to drugi zespół w Formule 1 (po Ferrari) z największą liczbą sukcesów w historii tego sportu. Natomiast firma Dell to trzeci (po HP i Lenovo) co do wielkości producent w branży komputerowej. Współpraca tego duetu wykroczy o wiele dalej poza obręb typowo sponsorski. Dell zaopatrzy brytyjski zespół w odpowiednie technologie z branży IT i prawdopodobnie zadba o ich sprzęt komputerowy, a także oprogramowania.

Dyrektor McLaren, Zak Brown, wydaje się być zadowolony z nawiązanej współpracy i komentuje: „Jesteśmy firmami, które łączą podobne wartości. Wierzymy w innowacje techniczne i wierzymy w postęp techniczny. Dell Technologies to dla nas idealny partner”.

Szef marketingu Dell, Jeremy Burton, również skomentował potwierdzoną dzisiaj współpracę: „Innowacja, ekscelencja w istocie inżynierskiej, wybitne osiągnięcia – Dell i McLaren łączy wiele. Jesteśmy dumni, że możemy być razem z firmą odnoszącą sukcesy na wielu płaszczyznach. Będziemy pomagać całej grupie McLaren w ich dalszym rozwoju – zarówno w McLaren Technology Centre, jak i na torach wyścigowych. Cieszymy się z długoletniej współpracy”.

Dell dzięki zaangażowaniu w Formułę 1 planuje poszerzyć swoje zasięgi w Europie i w Azji. Spośród 400 milionów fanów królowej motosportu jest zapewne wiele interesujących się nowinkami technicznymi i technologicznymi osób. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się kampania reklamowa Dell.

Źródło: speedweek.com

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka