Formuła 1 zastąpi grid girls dziećmi

Formuła 1 zastąpi grid girls dziećmi Michelin

Władze Formuły 1 ogłosiły nawiązanie współpracy z Międzynarodową Federacją Samochodową w ramach inicjatywy grid kids, polegającej na zastąpieniu dotychczasowych grid girls dziećmi.

Podobnie jak ma to już miejsce w Formule E, na polach startowych przed wyścigami F1 oraz serii towarzyszących będą stać młodzi zawodnicy niższych szczebli drabinki samochodów jednomiejscowych oraz kartingu – będą wybierani przez lokalne federacje lub na drodze loterii.

Nowa procedura ma sprawić, że ceremonia przed startem wyścigu stanie się bardziej angażująca oraz interesująca, w szczególności dla młodszych fanów.

„To będzie niesamowite przeżycie dla tych młodych osób” – stwierdził dyrektor ds. komercyjnych F1 Sean Bratches. „Będą stać w pobliżu swoich bohaterów i obserwować ich przygotowania w ostatnich minutach przed startem wyścigu. To niezapomniane doświadczenie dla nich oraz ich rodzin, a także wspaniały sposób na zainspirowanie kolejnej generacji kierowców Formuły 1”.

Rezydent FIA Jean Todt dodał: „Każdy młody zawodnik marzy o startach w Formule 1, dlatego z przyjemnością przybliżymy ich do tych marzeń poprzez możliwość uczestnictwa w ceremonii przed startem wyścigu. Ta inicjatywa wzmocni także stosunki FIA z lokalnymi federacjami”.

Źródło: formula1.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka