Ferrucci i Maini w negocjacjach z zespołem Haas

Ferrucci i Maini w negocjacjach z zespołem Haas Haas F1 Team

Zespół Haas rozpoczął rozmowy z Santino Ferruccim oraz Arjunem Mainim. Będą one dotyczyć roli młodych kierowców w amerykańskim zespole w nadchodzącym sezonie Formuły 1.

Ferrucci ostatnie dwa sezony spędził w roli kierowcy rozwojowego, łącząc swoje obowiązki z występami w GP3. Następnie trafił do Formuły 2, gdzie zadebiutował w połowie sezonu na Węgrzech z zespołem Trident, zdobywając cztery punkty.

Maini dołączył do teamu Haas w ubiegłym sezonie, dzieląc symulator z 19-latkiem oraz uczestnicząc w kilku wyścigach amerykańskiej ekipy. W ubiegłym sezonie  GP3 zajął on dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając jeden wyścig.

Zespół wydał oświadczenie, w którym potwierdza negocjacje z dwójką kierowców: „Haas prowadzi obecnie rozmowy z kierowcami. Santino jest kierowcą zespołu od 2016 roku, a Arjun od 2017. Partnerstwo przyniosło korzyści zarówno kierowcom, jak i teamowi. Jednak pomimo chęci kontynuacji współpracy w 2018 roku, nie jesteśmy jeszcze gotowi na ogłoszenie czegokolwiek”.

Źródło: motorsport.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka