Liberty Media chce zmienić harmonogram weekendu wyścigowego

Liberty Media chce zmienić harmonogram weekendu wyścigowego Pirelli

Zarząd Formuły 1 zastanawia się nad późniejszymi godzinami rozpoczynania wyścigów. Ma to na celu zwiększenie oglądalności przed telewizorami.

Godzina rozpoczęcia europejskich wyścigów do tej pory zazwyczaj przypadała na 14:00, jednak Liberty Media rozmyśla nad opóźnieniem startu i przełożeniem go na 15:10. Pomysł ten dotyczy zbliżającego się już sezonu 2018.

Propozycja zmiany została podobno przedyskutowana podczas niedawnego spotkania z nadawcami telewizyjnymi. Dotyczyła ona ustaleń całego harmonogramu weekendu wyścigowego. Natomiast, jeśli chodzi o nocne wyścigi, tj. w Singapurze, Bahrajnie oraz Abu Zabi, pozostaną one bez zmian.

W przypadku zawarcia porozumienia i wprowadzenia zmian w życie, piątkowe sesje treningowe odbywałaby się w godzinach 11:00-12:30 i 15:00-16:30, sobotni trening rozpoczynałby się o godzinie 12:00, a kwalifikacje o 15:00. Niedzielny wyścig byłby opóźniony o godzinę i dziesięć minut względem aktualnego harmonogramu.

Źródło: planetf1.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka