Williams ma opóźnienie w pracach nad tegorocznym autem? (aktualizacja)

Williams ma opóźnienie w pracach nad tegorocznym autem? (aktualizacja) Williams/LAT Photo

Jak twierdzi serwis Motorsport.com, zespół Williams wciąż nie zaliczył wszystkich potrzebnych testów zderzeniowych swojego samochodu na sezon 2018 Formuły 1 i pojawiają się wątpliwości, czy zespół zdąży z budową samochodu na pierwsze przedsezonowe testy.

Wraz z wprowadzeniem elementu ochrony głowy kierowcy Halo zaostrzone zostały testy zderzeniowe, co przy braku wyczerpujących danych na temat specyfikacji elementu budziło obawy zespołów o opóźnienia w konstrukcji nowych samochodów.

Jeśli wierzyć plotkom, w takiej niekorzystnej sytuacji miał się znaleźć Williams. Brytyjska ekipa podobno nie zaliczyła testu zderzeniowego, do którego podeszła przed świętami i toczy wyścig z czasem, aby zdążyć z oddaniem do użytku samochodu przed rozpoczęciem testów w Barcelonie pod koniec lutego.

Przejście testów zderzeniowych oficjalnie potwierdziły już zespoły Ferrari, McLaren oraz Toro Rosso. Według nieoficjalnych doniesień, swój harmonogram prac wyprzedza również zespół Red Bull.

Aktualizacja: Serwis Motorsport.com wycofał się ze swoich doniesień, przy okazji ogłoszenia daty prezentacji nowego samochodu Williamsa. Nastąpi ona 15 lutego.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka