Sainz wyjedzie na trasę Rajdu Monte Carlo

Sainz wyjedzie na trasę Rajdu Monte Carlo Renault

Kierowca zespołu Formuły 1 Renault Carlos Sainz Jr będzie uczestniczył w akcji promocyjnej nowego modelu Renault Megane R.S, w ramach której weźmie przejedzie ostatni odcinek specjalny tegorocznego Rajdu Monte Carlo.

„Nie mogę doczekać się mojego pierwszego doświadczenia z Rajdem Monte Carlo” – powiedział Hiszpan, którego ojciec Carlos Sainz trzykrotnie zwyciężał w słynnej alpejskiej rywalizacji. „Ojciec wiele mi o nim opowiadał – o tym, jak trudne są odcinki, o tym jak warunki atmosferyczne mogą nagle się zmieniać, jak i oczywiście o tym jakich nerwów wymaga pokonywanie łańcuchów górskich i nawrotów”.

23-latek weźmie udział w próbie La Cabanette-Col de Braus o długości 13,58 km. Wyruszy on na trasę przed kierowcami Rajdowych Mistrzostw Świata. Rajdowy debiut kierowcy Renault został ogłoszony kilka dni po tym, jak jego ojciec odniósł swoje drugie zwycięstwo w Rajdzie Dakar.

Źródło: formula1.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka