Williams ogłosił zatrudnienie Sirotkina

Williams ogłosił zatrudnienie Sirotkina Williams Racing

Siergiej Sirotkin uzupełni stawkę Formuły 1 na sezon 2018. Jak poinformował we wtorek zespół Williams, Rosjanin zostanie partnerem Lance’a Strolla. Sugeruje się, że obie strony podpisały wieloletni kontrakt.

22-latek będzie drugim – obok Charlesa Leclerca z zespołu Sauber – debiutantem na starcie tegorocznego Grand Prix Australii. Zajmie on miejsce Felipe Massy, który zdecydował się na zakończenie swoich startów w Formule 1.

Po zajęciu trzeciego miejsca w swoim debiutanckim sezonie serii GP2 w 2015 roku, został kierowcą testowym zespołu Renault, a za kierownicą Williamsa pojawił się po raz pierwszy podczas listopadowych testów na torze Yas Marina.

„Stwierdzenie, że jestem dumny i szczęśliwy z dołączenia do tak słynnego zespołu jak Williams, byłoby niedopowiedzeniem” – stwierdził Sirotkin. „Dotarcie do tego miejsca wymagało ode mnie wiele pracy i jestem bardzo szczęśliwy oraz wdzięczny wszystkim zaangażowanym – to wynik naszej wspólnej pracy, a zespół może być pewien, że dam z siebie wszystko”.

Szefowa zespołu Claire Williams dodała: „Cieszę się, że po długim procesie ewaluacji kierowców, możemy ogłosić nasz skład na sezon 2018. Poświęciliśmy dużo czasu na przeanalizowanie wszystkich dostępnych opcji i jestem pewna, że Lance oraz Siergiej przyniosą zespołowi najlepsze możliwe rezultaty. Naszą filozofią zawsze była promocja i rozwój młodych talentów, a Siergiej doskonale się w nią wpisuje. Lance ma za sobą rekordowy debiutancki sezon, a mając roczne doświadczenie będzie gotów rozpocząć nowy sezon z marszu. Mamy utalentowany zespół i jesteśmy pewni tego, że to zaprocentuje”.

Jednym z kandydatów do miejsca w zespole wyścigowym był Robert Kubica, który zostanie kierowcą rezerwowym ekipy.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williamsa

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka