Kubica kierowcą testowym Williamsa?

Kubica kierowcą testowym Williamsa? Williams/LAT Photo

Jak twierdzi francuska gazeta L’Équipe, wobec braku miejsca w stawce na sezon 2018 Formuły 1, Robert Kubica miałby otrzymać od zespołu Williams propozycję kontraktu kierowcy testowego.

Poza uczestnictwem w rozwoju samochodu poprzez wykonywaniu obowiązków w symulatorze, Polak mógłby również otrzymać możliwość występów w wybranych piątkowych sesjach treningowych.

Kubica znajdował się w gronie kandydatów do miejsca w zespole wyścigowym, aż do czasu posezonowych testów na torze Yas Marina, kiedy to faworytem został Siergiej Sirotkin. Zespół wciąż jednak nie ogłosił podpisaniu kontraktu z Rosjaninem, co początkowo tłumaczono koniecznością dopracowania jego szczegółów.

W związku z brakiem innych alternatyw, Kubica miałby skupić się na znalezieniu innej stałej roli w Formule 1 i podjąć rozmowy w sprawie roli kierowcy rezerwowego, która dawałaby mu kolejną okazję do zaprezentowania swoich możliwości przed paddockiem.

Źródło: motorsport.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka