Wehrlein pozostanie częścią programu Mercedesa

Wehrlein pozostanie częścią programu Mercedesa DTM

Szef programu wyścigowego Mercedesa Toto Wolff zapewnił, że Pascal Wehrlein pozostanie zatrudniony przez niemieckiego producenta, nawet jeśli nie będzie ścigać się w tym roku w Formule 1.

Niemiec stracił swoje miejsce w Sauberze na rzecz protegowanego Ferrari Charlesa Leclerca i nie jest obecnie rozważany jako opcja w zespole Williams, który dysponuje jedynym wolnym miejscem na zbliżający się sezon. Nie wiadomo jeszcze, gdzie Wehrlein będzie się ścigać – jedną z sugerowanych możliwości jest powrót do serii DTM, gdzie wywalczył tytuł w 2015 roku.

„Pascal z pewnością zasługuje na miejsce w Formule 1 i jest jednym z najszybszych kierowców” – powiedział Wolff. „W tej chwili sytuacja na rynku transferowym F1 nie wygląda zbyt dobrze, ale na pewno pozostanie on częścią naszego programu. Nie wiadomo, czy będzie się ścigać w innej serii, ale pozostanie naszym kierowcą”.

Niemiecki zawodnik dodał, że chciałby powrócić do F1 w 2019 roku, kiedy spodziewane są większe zmiany w składach ekip.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka