Nazwa Maserati może powrócić do Formuły 1

Nazwa Maserati może powrócić do Formuły 1 Haas F1 Team

Tydzień po ogłoszeniu powrotu marki Alfa Romeo do Formuły 1, jako sponsor tytularny zespołu Sauber, pojawiły się plotki mówiące o ogłoszeniu marki Maserati sponsorem tytularnym ekipy Haas. Potwierdzenie takiej decyzji miałoby nadejść już w przyszłym tygodniu.

Sugeruje się, że szef koncernu FIAT Chrysler Automobiles Sergio Marchionne ma zamiar wprowadzić kolejną swoją markę w przyszłym sezonie. Po ogłoszeniu umowy Saubera z Alfą Romeo powiedział: „Czy to możliwe, że porozumienie z Haasem przerodzi się w coś więcej niż obecnie? Potencjalnie tak. W tej chwili jesteśmy od tego bardzo daleko, ale to niewykluczone. Czas pokaże”.

Podobnie jak w przypadku Saubera i Alfy Romeo, pierwsza poważna umowa sponsorska dla amerykańskiego zespołu miałaby opiewać na sumę 20 milionów euro za sezon, co miałoby pokryć koszty dostaw silników Ferrari.

Nie jest jasne, czy Maserati mogłoby zaangażować się w inny sposób niż tylko poprzez umowę sponsorską – pobliskim sąsiadem marki jest bowiem Dallara, która odpowiada za rozwój i budowę samochodów Haasa, a także udostępnia ekipie swoją placówkę.

Żadna ze stron nie wydała jak dotąd żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Maserati wywalczyło dwa tytuły mistrzowskie z Juanem Manuelem Fangio i ma na swoim koncie dziewięć zwycięstw w wyścigach Grand Prix. Marka była zaangażowana w F1 po raz ostatni w sezonie 1967, jako dostawca silników dla zespołu Cooper.

Źródło: motoring.com.au

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka