Hasegawa przestaje pełnić funkcję szefa Hondy F1

Hasegawa przestaje pełnić funkcję szefa Hondy F1 Honda Racing F1

Honda potwierdziła, że zamierza wprowadzić zmiany w swoim dziale technicznym. Dotychczasowy szef projektu Hondy w Formule 1 Yusuke Hasegawa zostanie przeniesiony na inne stanowisko, zaś od tej pory na czele pionu F1 stanie Toyoharu Tanabe.

Hasegawa objął rolę szefa projektu Hondy F1 na początku sezonu 2016, przejmując stanowisko po Yasuhisa Arai. Mimo zmian nie udało się przygotować niezawodnej i konkurencyjnej jednostki napędowej, przez co podjęto decyzję o zakończeniu współpracy z McLarenem. W przyszłym roku japoński producent będzie dostarczać silniki Toro Rosso, zaś McLaren zwiąże się z Renault.

Dzisiaj potwierdzono, że dotychczasowe obowiązki Hasegawy zostaną podzielone na dwa stanowiska – dyrektora technicznego F1 oraz dyrektora operacyjnego. Dyrektor techniczny będzie miał za zadanie „kierować zespołem w miejscu rozgrywania wyścigów oraz testów”, zaś dyrektor operacyjny będzie „nadzorował badania, rozwój oraz ogólne działania związane z wyścigami i testami”.

Rolę dyrektora technicznego F1 obejmie Toyoharu Tanabe, który pracuje w Hondzie od 1984 roku, pełniąc rolę inżyniera wyścigowego Gerharda Bergera oraz Jensona Buttona. Z kolei Hasegawa będzie pełnić rolę głównego szefa inżynierów, jednak nie będzie już związany z projektem F1. Nie jest znane nazwisko dyrektora operacyjnego. Nowa struktura w Hondzie zacznie obowiązywać od 1 stycznia.

„W przeszłości szef projektu F1 brał na siebie odpowiedzialność zarówno za rozwój technologiczny, jak i kierowanie zespołem w miejscu rozgrywania wyścigów. Dzięki oddzieleniu tych obszarów odpowiedzialności, rozwiniemy naszą strukturę w taki sposób, aby zarówno zespół rozwojowy, jak i zespół wyścigowo-testowy mogli szybciej wykonywać swoje obowiązki. Poprzez zapewnienie zespołowi rozwojowemu oraz wyjściowemu możliwości do wypełniania swoich ról, Honda będzie kontynuować wyzwanie, aby fani mogli widzieć rywalizujące Toro Rosso-Hondę na najwyższym poziomie bez dalszej zwłoki” – powiedział Katsuhide Moriyama, dyrektor generalny Hondy ds. marki i komunikacji.

Źródło: gpupdate.net

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka