Sauber zaprezentował nowe barwy i skład kierowców na przyszły rok

Sauber zaprezentował nowe barwy i skład kierowców na przyszły rok Sauber F1 Team

Zespół Formuły 1 Sauber zaprezentował w sobotę nowe barwy na sezon 2018 Formuły 1, poświęcone nowemu sponsorowi tytularnemu, jakim została Alfa Romeo. Przy okazji potwierdzono również, że zespół w przyszłym roku reprezentować będą Marcus Ericsson i Charles Leclerc.

Niemal do ostatniej chwili pozostawały wątpliwości co do wyniku negocjacji pomiędzy Sauberem, a Alfą Romeo – szwajcarski zespół był bowiem chętny do zachowania w składzie Ericssona, z kolei włoski producent chciał umieścić w ekipie Antonio Giovinazziego. Ostatecznie, Ericsson utrzymał posadę kierowcy wyścigowego, a Giovinazzi został trzecim zawodnikiem ekipy, w ramach czego weźmie udział w sześciu sesjach treningowych w trakcie sezonu.

„Jesteśmy zachwyceni współpracą z Alfą Romeo. Dziś położyliśmy fundament dla naszych wspólnych relacji” – powiedział szef zespołu Frédéric Vasseur. „Marcus i Charles stanowią silny duet na nasz pierwszy sezon jako Alfa Romeo Sauber F1 Team”.

„Marcus ma doświadczenie w Formule 1 i zna dobrze sposób pracy zespołu, w którym spędził ostatnie trzy sezony. Jest graczem zespołowym o bardzo pozytywnym nastawieniu. Charles dowiódł swojego talentu w wielu seriach wyścigowych, ostatnio poprzez zwycięstwo w Formule 2. Miał szansę przejechać dla nas cztery sesje treningowe i uczestniczyć w dwóch dniach testowych, kiedy to przekonał zespół swoim profesjonalizmem i charakterem. Nie mogę doczekać się sezonu 2018 i jestem przekonany, że nasi kierowcy będą się bardzo dobrze uzupełniać”.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka