Budkowski dołączy do Renault na początku kwietnia

Budkowski dołączy do Renault na początku kwietnia Renault Sport

FIA oraz Renault uzgodnili, że Marcin Budkowski będzie mógł rozpocząć pracę we francuskim zespole nie wcześniej niż 1 kwietnia.

Po odejściu Budkowskiego z FIA, Renault niemal natychmiast poinformowało o pozyskaniu Polaka, co wzbudziło spore niezadowolenie wśród zespołów, ponieważ Budkowski posiada sporo cennych informacji na temat przyszłorocznych konstrukcji rywali.

W związku z tym FIA oraz Renault porozumieli się w tej sprawie, potwierdzając, że czas urlopu Budkowskiego wzrośnie dwukrotnie i będzie mógł on dołączyć do ekipy z Enstone na początku kwietnia.

„Mogę potwierdzić co się dzieje dokładnie – będzie on w Enstone 1 kwietnia” – powiedział Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający Renault, w rozmowie z Motorsport.com.

Główną kwestią sporną był przede wszystkim krótki okres przerwy od pracy wynoszący 3 miesiące, co definiuje szwajcarskie prawo. Prezydent FIA Jean Todt stwierdził, że aby uniknąć podobnych kontrowersji w przyszłości, zespoły powinny uzgadniać tego typu kwestie między sobą, aby nie starać się w agresywny sposób pozyskiwać nowych pracowników, tak jak Renault.

„Zespoły były zdenerwowane? FIA była zdenerwowana. Kiedy utalentowani inżynierowie odchodzą, nigdy nie jesteś zadowolony. Ci ludzie byli objęci szwajcarską umową i z tego względu mieliśmy ograniczenia w postaci trzymiesięcznego uposażenia. Ostatecznie uzgodniliśmy z Renault, że zacznie on pracować 1 kwietnia – co oznacza sześć miesięcy [przerwy]” – tłumaczył Todt.

„Jeśli zespoły na całym świecie nie są zadowoleni, łatwo jest zawrzeć między nimi dżentelmeńską umowę, uzgadniając, że nie będą zatrudniać żadnych pracowników ani inżynierów FIA w ciągu jednego roku od odejścia. Jeśli chodzi o nas, postaramy się podpisywać najbardziej solidne kontrakty, aby chronić nas oraz ich, ale niewiele jesteśmy w stanie zrobić”.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka