Alfa Romeo wraca do F1 jako partner Saubera

Alfa Romeo wraca do F1 jako partner Saubera Sauber F1 Team

Silniki Ferrari pojawią się w przyszłorocznych Sauberach pod nazwą Alfa Romeo, a zespół przyjmie nazwę Alfa Romeo Sauber F1 Team.

O możliwym powrocie marki Alfa Romeo do F1 mówiło się od dawna. Szef Ferrari Sergio Marchione nie ukrywał, że mu na tym zależy. Jak donosi Motorsport.com związek z Alfa Romeo był ważnym punktem negocjacji Ferrari z Sauberem. W oświadczeniu szwajcarskiego zespołu czytamy, że umowa dotyczy strategicznej, komercyjnej i technologicznej współpracy.

„Umowa z Sauberem jest ważnym krokiem w przekształcaniu wizerunku marki Alfa Romeo, która wróci do Formuły 1 po ponad trzydziestu latach” – powiedział Marchionne.

Pascal Picci z Saubera z kolei podkreślił korzyści płynące ze współpracy z technologicznej z producentem dla jego teamu. „Alfa Romeo ma długą historię sukcesów i jesteśmy dumni, że tak znana firma wybrała współpracę z nami”.

Alfa Romeo dominowało w F1 na samym początku jej historii, kiedy Giuseppe Farina i Juan Manuel Fangio zdobywali dla niej mistrzostwa w latach 1950-51. Fabryczny team Alfa Romeo powrócił w latach 1979-85, tym razem bez sukcesów.

Ścisła współpraca z Alfa Romeo może sugerować wzrastające szanse Antonio Giovinazziago do zastąpienia Marcusa Ericssona u boku Charlesa Leclerca, ale team ciągle milczy w sprawie przyszłorocznego składu kierowców.

Żródło: Motorsport.com

Mikołaj Suchocki

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka