Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Abu Zabi

Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Abu Zabi Ferrari

Firma Pirelli opublikowała wybór ogumienia przez poszczególne zespoły na kończącą sezon rundę w Abu Zabi na torze Yas Marina. Zgodnie z oczekiwaniami, preferowaną mieszanką była opona ultramiękka.

Spośród dostępnej alokacji ogumienia, włoski producent na ostatni wyścig tegorocznego sezonu postanowił przywieźć 3 najbardziej miękkie rodzaje opon. Oprócz kierowców Renault, cała stawka będzie mieć do dyspozycji 9 lub 10 zestawów ultramiękkiej mieszanki.  

Tak jak zwykle, kierowcy spośród 13 kompletów mają dowolność w wyborze 10 zestawów opon z dostępnych 3 rodzajów mieszanek. Jeden komplet ultramiękkiej mieszanki zostanie przeznaczony na ostatnią część kwalifikacji, zaś każdy zawodnik na wyścig otrzyma dodatkowo po jednym zestawie opon supermiękkich oraz miękkich, z czego przynajmniej jeden z tych rodzajów musi zostać wykorzystany.

Na przyszły sezon Pirelli zamierza wprowadzić mieszankę o jeden stopień bardziej miękką od obecnej ultramiękkiej w związku z wysoką wytrzymałością tegorocznego ogumienia. Tylko raz – w Hiszpanii – kierowcy mieli do dyspozycji twarde opony. Kibice mogą wybrać nazwę dla nowej mieszanki, która będzie oznaczona różowym kolorem. Do wyboru są następujące propozycje: Mega Soft, Extreme Soft oraz Hyper Soft.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka