Hamilton wystartuje z alei serwisowej

Hamilton wystartuje z alei serwisowej Daimler

Mercedes potwierdził, że Lewis Hamilton wystartuje do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Brazylii z alei serwisowej, ponieważ zespół zdecydował się złamać przepisy parku zamkniętego po wypadku Brytyjczyka z początku kwalifikacji.

Hamilton, który znajdował się na czele obu piątkowych sesji treningowych, w trzecim treningu uległ jedynie Vettelowi. Na swoim pierwszym mierzonym okrążeniu w czasówce kierowca Mercedesa stracił kontrolę nad swoim samochodem w zakręcie Ferradura, lądując w barierach i w znaczący sposób uszkadzając lewy przód W08.

W wyniku tego Hamilton nie uzyskał pomiarowego czasu okrążenia i do jutrzejszego wyścigu wystartuje z ostatniego, 20 pola, niezależnie od kar nałożonych na innych kierowców. Mercedes wykorzystał sytuację, aby w samochodzie Brytyjczyka zamontować nową jednostkę napędową, unikając w praktyce dodatkowych kar.

„Lewis wystartuje z alei serwisowej, ponieważ musimy złapać przepisy parku zamkniętego, wprowadzając nowe części o innej specyfikacji niż te, które wykorzystano w kwalifikacjach. Najważniejszym z nich będzie nowa jednostka napędowa, ponieważ w tych okolicznościach nie będzie żadnych kar” – czytamy w oświadczeniu Mercedesa.

Podano, że w samochodzie Hamiltona pojawi się piąty w tym sezonie silnik spalinowy, MGU-H oraz turbosprężarka.

Źródło: gpupdate.net

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka