Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Brazylii

Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Brazylii Force India

Firma Pirelli opublikowała wybór opon przez zespoły na Grand Prix Brazylii. Nie jest zaskoczeniem, że ekipy najchętniej sięgały po najbardziej miękką mieszankę w palecie – supermiękką.

Włoski producent na rundę na torze Interlagos przywiezie opony pośrednie, miękkie oraz supermiękkie. Taka sama alokacja pojawiała się już w Chinach, Bahrajnie, Azerbejdżanie, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, we Włoszech, w Malezji oraz Japonii.

Wszyscy kierowcy będą mieć do dyspozycji po co najmniej 8 zestawów supermiękkich opon, zaś spośród ekip na najbardziej agresywną strategię zdecydowały się zespoły Williams oraz Renault, przydzielając swoim zawodnikom po 10 kompletów tego rodzaju ogumienia. Jeśli chodzi o trzy najlepsze zespoły, Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen oraz Max Verstappen w czasie wyścigowego weekendu będą mogli skorzystać z 9 zestawów najbardziej miękkiej mieszanki.

W przypadku opon miękkich, dobór wśród zespołów wahał się pomiędzy 2 a 4 kompletami, zaś nikt nie zdecydował się wybrać dodatkowego zestawu pośrednich opon, oprócz jednego obowiązkowo na wyścig.

Jak zwykle, kierowcy mają dowolność w wyborze 10 na 13 kompletów opon. Jeden zestaw supermiękkiej mieszanki zostanie przeznaczony na finałową część kwalifikacji, zaś na wyścig Pirelli przyzna po jednym komplecie opon miękkich oraz pośrednich (z czego jeden musi zostać obowiązkowo wykorzystany).

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka