Kolejna reprymenda Vettela

Kolejna reprymenda Vettela Ferrari

Grand Prix Japonii Formuły 1 nie było zbyt łaskawe dla Sebastiana Vettela. Niemiec nie tylko nie ukończył wyścigu, ale otrzymał również reprymendę, która przybliża go do kary przesunięcia o 10 pozycji na starcie do jednego z wyścigów.

Jak poinformowali sędziowie, Sebastian Vettel nie pojawił się w wyznaczonym czasie na miejscu odegrania hymnu państwa goszczącego wyścig, co należy do obowiązków kierowcy.

Jest to pierwsza reprymenda związana z działaniami poza torem, ale w sumie druga. Pierwszą Niemiec otrzymał podczas weekendu na torze w Monako, gdzie przekroczył białą linię na wyjeździe z alei serwisowej.

Zgodnie z artykułem 18.2 regulaminu sportowego, otrzymanie trzeciej reprymendy w trakcie sezonu związane jest z nałożeniem kary 10 miejsc na polach startowych. Kara zostanie przyznana jednak tylko wtedy, gdy przynajmniej dwa przewinienia dotyczą naruszenia standardów jazdy.

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka