Alonso z reprymendą i punktami karnymi za ignorowanie niebieskich flag

Alonso z reprymendą i punktami karnymi za ignorowanie niebieskich flag McLaren

Fernando Alonso został ukarany reprymendą oraz dwoma punktami karnymi za ignorowanie niebieskich flag podczas niedzielnego Grand Prix Japonii.

Hiszpan, który walczył o dziesiątą pozycję z Felipe Massą, prawdopodobnie nie zwrócił uwagi na niebieskie flagi. Za kierowcą McLarena znajdowali się Lewis Hamilton i jadący tuż za nim Max Verstappen. Sędziowie poinformowali, że Hiszpan nie tylko zignorował porządkowych, ale również niebieskie światło na swojej kierownicy, które pojawiło się na ostatnim okrążeniu, pomiędzy czternastym i piętnastym zakrętem. Aby tego było mało, niebieskie światło pojawiło się okrążenie wcześniej, zanim jeszcze prowadzący Hamilton dogonił reprezentanta McLarena.

Podczas rozmowy z sędziami dwukrotny mistrz świata bronił się tym, że trudno bezpiecznie przepuścić innego kierowcę pomiędzy pierwszym, a jedenastym zakrętem. Sędziowie częściowo się z tym zgodzili.

Sędziowie uznali także, że wykroczenie popełnione przez Hiszpana było mniej poważne od większości tego typu i zostawił on wystarczająco dużo miejsca zarówno Hamiltonowi, jak i Verstappenowi.

Dla Hiszpana jest to pierwsza reprymenda w tym sezonie.

Źródło: formula1.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka