F1 zniesie ograniczenia dotyczące pokazów

F1 zniesie ograniczenia dotyczące pokazów Red Bull Media House

Od przyszłego roku zespoły Formuły 1 będą mogły wykorzystywać aktualne samochody podczas pokazów organizowanych przez właścicieli serii.

Obecnie aktualne samochody mogą uczestniczyć w pokazach jedynie po zakończeniu ostatniego wyścigu sezonu, co w zamyśle ma służyć celebrowaniu swoich sukcesów przez mistrzowski zespół.

Wraz z organizacją pokazu F1 Live w Londynie władze Formuły 1 napotkały na problem, bowiem obecne samochody nie mogły uczestniczyć w pokazach, a jedynie być obecne na wystawie. Od przyszłego roku takie ograniczenie zostanie zniesione, a zmiana została zaakceptowana przez Światową Radę Sportu Motorowego WMSC.

Zespoły nadal będą ograniczone do dwóch pokazów, lecz te zorganizowane przez Liberty Media nie będą wliczane do tego limitu. Żaden pokaz nie może mieć miejsca na torze w konfiguracji używanej w F1, a auta muszą zostać wyposażone w opony przygotowane specjalnie na tę okazję, odmienne od tych wykorzystywanych w wyścigach.

Testy obecnych samochodów pozostaną ograniczone do oficjalnych sesji z udziałem wszystkich zespołów.

Źródło: formula1.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka