Bottas pozostanie w Mercedesie na kolejny rok

Bottas pozostanie w Mercedesie na kolejny rok Daimler

Valtteri Bottas podpisał nowy kontrakt z zespołem Formuły 1 Mercedesa, dzięki czemu pozostanie w ekipie na sezon 2018.

Fin dołączył do zespołu na początku 2017 roku. W dotychczasowych 13 rundach wygrał on dwa wyścigi, zdobył dwa pole position i dziewięć razy stawał na podium, dzięki czemu zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Jestem zaszczycony i dumny z tego, że będę kontynuować współpracę z zespołem w sezonie 2018 i pozostanę częścią rodziny Mercedesa” – powiedział Bottas. „Razem rośniemy w siłę każdego dnia, a dzięki ciężkiej pracy możemy wiele osiągnąć”.

„Od kiedy dołączyłem do ekipy w styczniu, podobał mi się każdy dzień pracy tutaj. Wsparcie członków ekipy i fanów było bezcenne. Mogłem wiele się nauczyć i rozwinąć się jako kierowca, a także cieszyć się wspaniałymi chwilami, których nigdy nie zapomnę. Jestem pod wrażeniem nastawienia i zaangażowania w zespole, a ściganie się u boku Lewisa także było dobrym doświadczeniem – mamy do siebie szacunek i napędzamy siebie nawzajem”.

Szef zespołu Toto Wolff dodał: „Postawiliśmy przed Valtterim ogromne wyzwanie – dołączenie do zespołu w ostatniej chwili, wejście do czołówki F1 i zostanie partnerem jednego z najlepszych kierowców w stawce. Biorąc to pod uwagę, jego wyniki były bardziej niż imponujące”.

„Były wzloty i upadki – więcej wzlotów niż upadków – i kilka wspaniałych chwil, jak zwycięstwa w Rosji i Austrii. Ogólnie jest na fali wznoszącej, a przedłużenie umowy to decyzja, nad którą nie trzeba się było długo zastanawiać”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedesa

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka