Dyrektor marketingu odchodzi z McLarena

Dyrektor marketingu odchodzi z McLarena McLaren

Długoletni dyrektor marketingu McLarena, Ekrem Sami, opuści Woking w ramach postępującej restrukturyzacji ekipy.

Sami zakończy oficjalnie swoją blisko 30-letnią współpracę z firmą pod koniec marca, ale zakres jego obowiązków uległ znacznemu uszczupleniu już w grudniu. Decyzję o odejściu z McLarena miał podjąć osobiście. 

„Muszę przyznać, że czuję się trochę dziwnie ogłaszając, że odchodzę z McLarena, firmy, której poświęciłem praktycznie całe życie zawodowe” – przyznał Ekrem. „Ale to odpowiedni moment. Będę kontynuować pracę nad projektami, w które jestem zaangażowany, dlatego formalnie odejdę z McLarena za jakiś czas. Przez ostatnie 35 lat pracowałem z niesamowitymi ludźmi i chciałbym im wszystkim za to podziękować. Nasz sukces zawdzięczamy przede wszystkim pracy zespołowej. Jeśli chodzi o moje prywatne plany, nie mogę się doczekać aby zająć się innymi sportami i projektami o charakterze rozrywkowym, po byciu całkowicie zanurzonym w pięknym, ale nieco dziwnym świecie Formuły 1”.

Nowy dyrektor wykonawczy McLarena, Zak Brown, który wcześniej współpracował z Samim przy wielu umowach sponsoringowych, zawieranych za pośrednictwem jego agencji, wychwalał dokonania swojego kolegi.

„Nie zależnie od tego, na czym Ekrem zdecyduje się teraz skupić w swojej karierze zawodowej, zawsze będę postrzegał go jako człowieka McLarena z krwi i kości” – powiedział Brown. „Jego poświęcenie i etyka pracy są bliskie perfekcji, dlatego współpracę z nim uważam za duży przywilej - nie tylko w McLarenie, ale również podczas zawierania umów sponsorskich za czasów mojej pracy w Just Marketing International. Ekrem i ja sporo razem osiągnęliśmy i muszę przyznać, że ogromnie dużo się od niego nauczyłem. Jego zapał do pracy dla McLarena nigdy się nie zmieniał i ciężko będzie mi znaleźć odpowiednią osobę na jego miejsce”.

Źródło: motorsport.com

Wojtek Paprota

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka