De Beer nowym szefem aerodynamiki w Williamsie

De Beer nowym szefem aerodynamiki w Williamsie Williams F1 Team

Zespół Formuły 1 Williams kontynuuje wzmacnianie swojego sztabu technicznego. Najnowszym nabytkiem ekipy z Groove został były szef aerodynamiki Ferrari Dirk de Beer.

Po odejściu z Williamsa Jasona Somerville’a, działem aerodynamiki tymczasowo zarządza Dave Wheater. De Beer rozpocznie pracę na tym stanowisku 1 marca.

„Cieszymy się, że ktoś o doświadczeniu Dirka dołączy do naszego zespołu” – powiedziała szefowa ekipy Claire Williams. „Spędził on wiele lat na czele działu aerodynamiki w zespołach F1, a jego wiedza z pewnością będzie bardzo cenna w naszych staraniach, by przywrócić Williamsa na czoło stawki”.

De Beer rozpoczął pracę w Sauberze, by przejść do Renault w 2008 roku. Tam spędził pięć lat jako szef działu aerodynamiki, by później objąć to samo stanowisko w Ferrari.

„Nie mogę się doczekać pracy z Davem Wheaterem i działem aerodynamiki Williamsa oraz by pomóc w rozwoju samochodu w trakcie nadchodzących sezonów” – powiedział.

Źródło: autosport.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka