Allison dyrektorem technicznym Mercedesa

Allison dyrektorem technicznym Mercedesa Ferrari

Zespół Mercedes ogłosił, że do ekipy dołączy James Allison, który zajmie miejsce Paddy’ego Lowe’a w roli dyrektora technicznego.

Lowe, który opuścił Mercedesa, wkrótce powinien dołączyć do Williamsa, jednak w tej sprawie nadal nie wydano oficjalnego oświadczenia. Brytyjczyk w Srebrnych Strzałach pełnił rolę technicznego dyrektora wykonawczego.

Allison przez dłuższy czas pracował w Ferrari jako dyrektor techniczny, jednak opuścił on Maranello pod koniec lipca ubiegłego roku. Jak potwierdził Mercedes, Brytyjczyk rozpocznie pracę w zespole wraz z początkiem marca, zajmie nowo utworzone stanowisko dyrektora technicznego i będzie odpowiadać bezpośrednio przed Toto Wolffem.

„Jestem bardzo podekscytowany z powrotu po upływie czasu z dala od sportu. Otrzymanie zaufania pozycji w zespole, który w ciągu ostatnich trzech sezonów spisywał się tak znakomicie, jest ogromnym przywilejem. Nie mogę doczekać się odegrania mojej roli w pomocy Mercedesowi w nabraniu siły w nadchodzących latach” – powiedział James Allison.

Z kolei Toto Wolff dodał: „Cieszę się z możliwości powitania Jamesa w Mercedesie i nie mogę doczekać się współpracy z nim. Nasz zespół techniczny jest niezwykle wykwalifikowany na każdym poziomie oraz znajduje się na szczycie po umożliwieniu zdobycia trzech tytułów mistrzowskich z rzędu. Znalezienie odpowiedniej osobowości, która zasiliłaby naszą grupę doświadczonych inżynierów, podarowałaby młodym członkom zespołom miejsce na rozwój oraz przyniosłaby swoją wizję do sprawowania swojej roli nie było łatwym zadaniem. James jest wyrazistym inżynierem; myślę, że znaleźliśmy właściwego człowieka oraz odpowiednie dopasowanie do naszych osób z wyższego szczebla”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka